O akcji

Społeczna akcja „Bezpieczna Podróż”, która przede wszystkim ma na celu propagowanie świadomych zachowań, edukacji i profilaktyki bezpieczeństwa uczestników komunikacji i transportu masowego jak i indywidualnego – testy samochodowe, motogwiazdy, gwiazdy za kółkiem, odmowa mandatu, statystyki wypadków, statystyki policji, utrudnienia drogowe, odebranie prawa jazdy

Docelowo akcja „Bezpieczna Podróż”, ma na celu dotarcie do młodych osób, które dużo podróżują niemalże wszystkimi środkami transportu, nie są tak świadome pewnych zagrożeń ale łatwo do nich dotrzeć, bo są aktywni w Internecie i mediach społecznościowych. Zostały przygotowane materiały tematyczne, rozpowszechniane przez stronę internetową i portal społecznościowy. Chcemy codziennie zadawać pytania uczestnikom konkursu, by uatrakcyjnić przekaz i przyswajanie treści związanych z w/w tematyką.

Działania na rzecz profilaktyki i edukacji będą prowadzone wraz z regionalnymi ośrodkami telewizyjnymi i radiowymi, z lokalnymi stacjami radiowymi, prasą regionalną i lokalną ale też w internecie. Eksperci publikując treści będą zachęcać do wzięcia udziału w konkursie. Integralną częścią konkursu będą naklejki wożone na tylnej szybie aut konkursowiczów i będą premiowani dodatkową szansą wygrania nagród. Logo konkursu będzie promowane też na bilbordach, banerach, autobusach, ulotkach i plakatach jako uzupełnienie głównego nurtu promocji w mediach i internecie.

Centralnym punktem promocji konkursu na stronie www.bezpiecznapodroz.org będzie fanpage na facebook’u który będzie łącznikiem z zainteresowanymi ale też probierzem popularności akcji.
Z roku na rok przybywa nam partnerów i samorządów, którzy aktywnie przyłączają się do akcji. Posiadamy wsparcie Ministerstwa Gospodarki, Urzędów Marszałkowskich województw Mazowieckiego, Warmińsko – Mazurskiego, Lubelskiego, Świętokrzyskiego oraz Podlaskiego. Naszą akcję wspierają też Kliniki Budzik wraz z Fundacją Akogo? Pani Ewy Błaszyk, dzięki czemu mają Państwo gwarancję najwyższego poziomu edukacji i profilaktyki. Twarzą edycji jest pani Dorota Stalińska z Fundacji Nadzieja, która od lat znana jest z propagowania bezpieczeństwa na drogach.

Nagrody w konkursach mają wartość od kilkudziesięciu do kilkuset złotych i będzie ich mnóstwo tak by jak najwięcej osób mogło osobiście szerzyć ideę zwycięskiego uczestnika zdobywającego wyższy poziom świadomości bezpiecznego uczestnika komunikacji i transportu.
A więc zachęcamy do wzięcia udziału w Akcji Społecznej Bezpieczna Podróż!